Humor, Barcoleta, Vica etj.
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Parat falso

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 110
Join date : 2009-02-06

PostSubject: Parat falso   Fri Feb 06, 2009 3:02 pm

Ne kohen e luftes ne Bosne, Hasa e Hysa qellojn ne Sarajeve bash diten kur behet nje bombardim i tmerrshem. Keta te dyte ikin edhe strehohen ne podrumin e nje nderteseje derisa bombardimet vazhdonin. Duke shiqu per nje dritare te podrumit e shohin se si bie nje bombe dhe e lendon per vdekje nje nderkombetar, te cilit nga rrezimi i del kuleta nga xhepi i sakos. Pasi qe ky nderkombtari ishte ne afersi te nderteses, Hasa edhe pe shef ne kulete nje banknote dhe i bahet marak me shku e me marre. Hysa edhe i thot:" ti a po don me shku shehit per qato pare a?" Hasa i merakosur per se tepermi thote:"o Hyse une pi shof qe jan nja 100 DM edhe po rrezikoj, e shkova mi marr." Keshtu rrezikoi Hasa shkoi e u kthye shume shpejt i deshperuar duke share: "Nonen ja qifsha kti nderkombtarit, po i poshter. Edhe ai po majke para falso merre me mend ku ke pa ti njeqind mark me tri zero".
Back to top Go down
View user profile http://hajgare.logu2.com
 
Parat falso
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zbavitu :: Barcoleta Personale :: Barcoleta per Hasën dhe Hysën !-
Jump to: